Έχασε το 90% του δέρματός της από αλλεργική αντίδραση

6C77831915D06AB5828A8C4C7148F3DF.jpg

  Οι συγκεκριμένες φωτογραφίες, δείχνουν τις καταστροφικές συνέπειες αλλεργικής αντίδρασης μιας φοιτήτριας από ένα κοινό φάρμακο. Η 24χρονη Khaliah Shaw, τελειόφοιτη από το Georgia College βρισκόταν ήδη σε φαρμακευτική αγωγή ενώ όταν ο γιατρός της της αύξησε τη δόση, εκείνη βρέθηκε βαριά άρρωστη.

Αποτέλεσμα της αρρώστιας της, ήταν να χάσει το 90% του δέρματός της, τα νύχια των δαχτύλων της, μέρος της όρασής της και τούφες από τα μαλλιά της.

Αρχικά διεγνώσθη με γρίπη, αλλά δυο ημέρες αργότερα, ξύπνησε και είδε το στόμα της γεμάτο με φουσκάλες και το δέρμα της να ξεφλουδίζει. Η ίδια, έγραψε για τη δοκιμασία της και την κατάστασή της που είναι γνωστή ως σύνδρομο Stevens-Johnson, σε ένα blog και πώς αυτό επηρέασε τη ζωή της.

Η Khaliah είχε την τελική διορθωτική επέμβαση τον Αύγουστο του περασμένου έτους, και έγραψε σχετικά: «Ακόμα με στοιχειώνει το τι έκαναν σε μένα, ενώ ήμουν στο νοσοκομείο». Πλέον, τα μαλλιά της και το δέρμα της βρίσκονται σε καλύτερη κατάσταση.

farmako2.jpg

farmako3.jpg

Διαβάστε ακόμη...

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.